ZWYCZAJNE WALNE ZEBRANIE

O tym, że 5.marca 2020 r spotkanie klubu będzie poświęcone na odbycie zwyczajnego walnego zebrania było wiadome od dawna. Już w grudniu ubiegłego roku zapoznano członków stowarzyszenia z planem spotkań na I półrocze 2020 r i plan ten zamieszczony został na stronie internetowej klubu.
To wymóg statutowy – odbyć takie zebranie raz w roku .
Pani Prezes Irena Jabłońska otwierając zebranie ,przypomniała o powyższym i zaproponowała by zebraniu przewodniczył Wiceprezes Jarosław Graczyk.
Przewodniczący zebrania przypomniał zebranym część statutu dotyczącą zwołaniu i przeprowadzeniu walnego zebrania oraz wymogów związanych z jego przeprowadzeniem.
Przedstawił też plan zwyczajnego walnego zebrania, z którego wynikało ,że członkowie klubu wysłuchają sprawozdania z działalności za 2019r, komisji rewizyjnej oraz po dyskusji podejmą stosowne uchwały.
Po sprawdzeniu listy obecnych na zebraniu okazało się,że w zebraniu uczestnicy 81 osób. Ta ilość członków stowarzyszenia nie pozwalała na przeprowadzenie zebrania w pierwszym terminie. Trzeba było je odbyć w drugim terminie czyli po upływie 15 minut. Ten wymóg został spełniony.
Pierwsze sprawozdanie ,finansowe sporządzone przez prowadzącą księgowość, odczytał Jarosław Graczyk.Działalność finansowa oparta była na składkach członkowskich, dotacjach i darowiznach.
Następnie Prezes Irena Jabłońska przedstawiła sprawozdanie zarządu z działalności merytorycznej stowarzyszenia.
Działalność była prowadzona w formie wykładów i sekcji zainteresowań – warsztaty kucharzenia, bukieciarstwa, muzykoterapii, plastycznej, fotograficznej, brydżowej,taniec,zajęcia aqua aerobiku.Członkowie klubu uczestniczyli także w zajęciach komputerowych, brali udział w wycieczkach (teatr, krajoznawcze w tym rowerowe), wczasach zorganizowanych, spotkaniach okolicznościowych, szkoleniach, wystawach plastycznych.
Jako stowarzyszenie uczestniczyliśmy w senioriadach m.in. w Warszawie, sami byliśmy organizatorem III Kolskiego Dnia Seniora. Pani Prezes przypomniała,że wszelkie plany działań klubu i informacje o wydarzeniach zawarte są na stronie internetowej stowarzyszenia.Sprawozdanie z działalności nagrodzone zostało oklaskami zebranych.
Następnie sprawozdanie złożyła Komisja Rewizyjna .Zakończone było one wnioskiem o udzielenie absolutorium dla Zarządu Stowarzyszenia
Dyskusja dotyczyła , propozycji zarządu , podwyższenia składki członkowskiej obowiązującej w niezmienionej wysokości od założenia stowarzyszenia w 2013r.
Jednogłośnie przyjęli zebrani złożone sprawozdania i byli także jednomyślni w zakresie udzielenia Zarządowi Stowarzyszenia absolutorium za 2019r . Nie przyjęto propozycji zwiększenia składki członkowskiej.