Wizyta Burmistrza w Klubie Seniora!

Dr Krzysztof Witkowski jest doskonale znany członkom Klubu Seniora.Spotykał się już niejednokrotnie z członkami stowarzyszenia.
4.kwietnia 2019r ,zgodnie z planem naszego Klubu, także przybył na spotkanie. Tym razem jednakże wystąpił w innym charakterze niż poprzednio. Członkowie Klubu mieli przyjemność gościć dr.Krzysztofa Witkowskiego po raz pierwszy w roli Burmistrza Miasta.
Burmistrz swoją wypowiedź zaczął od stwierdzenia, że już niejednokrotnie miał przyjemność spotykać się z nami, jako dyrektor muzeum i jako historyk, by mówić o naszym mieście.


Rola, w jakiej obecnie jest, jest o wiele trudniejsza wie bowiem jakie są potrzeby miasta i oczekiwania mieszkańców. Ale, jak zaznaczył, zawsze będzie gotów by spotkać się z członkami naszego stowarzyszenia i poinformować o tym co zrobił.
Przypomniał,że burmistrzem jest od listopada ub. roku a więc od czterech miesięcy.
Zaczął, jak powiedział, od prób „zdiagnozowania” sytuacji , w której przejął urząd. W tym celu zlecił audyt spółek podległych miastu i usługodawczych dla mieszkańców miasta. Krótko przedstawił wyniki audytu niektórych spółek.Następnie mówił o tym co newralgiczne dla każdego miasta i wpływa na jakość życia mieszkańców. A więc sprawy gospodarki komunalnej i usług komunalnych, mieszkalnictwo i potrzeby, geotermia w Kole i kierunki działania w tym zakresie, jakość ciągów komunikacyjnych w mieście i wynikające potrzeby oraz ich realizacja przy uwzględnieniu podziału ulic na wojewódzkie ,powiatowe i miejskie.
Członkowie Klubu w trakcie wystąpienia Burmistrza Miasta i po jego zakończeniu przekazywali swoje uwagi i zadawali pytania.
Wywiązała się ożywiona dyskusja prowadzona jednakże w kulturalny sposób. Panu Burmistrzowi dostarczyła ona , z pewnością, dodatkowej informacji co do społecznych oczekiwań.
Członkowie Klubu Seniora „Trzecia Zmiana” w Kole życzą Burmistrzowi Miasta realizacji zamierzeń ,będą je śledzić i swoje uwagi przekazywać w trakcie kolejnych spotkań.

Autor: Zdzisław Felis

 

Maj 2020
P W Ś C P S N
« Mar    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031