„Witaj na świecie maleństwo”

Dwa lokalne Stowarzyszenia: Kolanie oraz Klub Seniora „Trzecia Zmiana” prowadzą wspólnie akcję społeczną pod hasłem „Witaj na świecie, Maleństwo!”. Działanie to jest skierowane do wszystkich maluszków, które urodzą się w Kole. W ramach niego młode mamy otrzymają, za pośrednictwem pracowników kolskiego szpitala, zestaw zawierający wełniane kubraczek i czapeczkę. To śliczne, ręcznie robione przez naszych Seniorów z „Trzeciej Zmiany”, niepowtarzalne ubranka. Zamierzeniem obu organizacji jest utrzymanie akcji aż do końca tego roku, co oznacza, że obdarowanych może zostać nawet trzysta powiększonych kolskich rodzin, czyli średnio 30 miesięcznie! Akcją zainteresowała się nawet Telewizja Polska SA, której reporterzy na zaproszenie Stowarzyszenia Kolanie odwiedzili nasze miasto, obie organizacje i rozmawiali z ich członkami. Informacje o ciekawej kolskiej inicjatywie ukazały się w Teleexpressie, Teleskopie oraz TVP3 Poznań i TVP3 Szczecin. Działania kolskich stowarzyszeń dobrze wpisują się w obecną politykę senioralną oraz prorodzinną rządu PiS.

W akcji najbardziej zasłużyły się Panie: Halina Jamrozik, Janina Sochacka, Elżbieta Kołaniecka – bardzo Paniom dziękujemy!!!

Zapraszamy do przeczytania pełnej wersji artykułu, udostępnionego za zgodą Pana Mariusza Kozajdy: Kliknij link

Źródło: Krzysztof Mazurkiewicz – Stowarzyszenie Kolanie oraz 2 zdjęcia – Stowarzyszenie Klub Seniora „Trzecia Zmiana”

Maj 2020
« Mar